Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» – державна бюджетна реабілітаційна установа, що заснована на державній власності та належить до сфери управління Міністерства соціальної політики України, цільовим призначенням якої є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, формування та розвиток фізичних, розумових, соціальних, професійних та інших здібностей з метою максимальної реалізації особистого потенціалу.

Центр “Донбас” є правонаступником Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів та був утворений відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 16 січня 2007 року.

Центр здійснює комплекс реабілітаційних заходів осіб/дітей з інвалідністю, а саме надає послуги з:

 • фізичної реабілітації;
 • професійної реабілітації;
 • соціально-культурної реабілітації;
 • психологічної реабілітації;
 • фізкультурно-спортивної реабілітації;
 • медичного спостереження.

Центр володіє потужною матеріально-технічною базою з медичним, спортивним та фізіотерапевтичним обладнанням, яке необхідне для забезпечення комплексу реабілітаційних послуг. Усі заняття проходять згідно з рекомендаціями лікаря-фізіотерапевта. Він розробляє індивідуальні програми та методи фізичної реабілітації для слухачів Центру. Медичне спостереження слухачів під час реабілітації проводиться з урахуванням рекомендацій та вимог індивідуальної програми реабілітації інваліда.

Медичною сестрою Центру проводиться постійний контроль за фізичним, соматичним та психічним станом слухачів, долікарський медичний огляд і тестування слухачів, оцінка їх загального стану та функціональних можливостей, готовності до зміни режиму навантажень. Спільно з лікарем-фізіотерапевтом, оформляються індивідуальні медичні картки, надаються рекомендації щодо проведення подальшої реабілітації слухачів.

Фізична реабілітація включає в себе електропроцедури, ЛФК, ерготерапію та лікувальний масаж. Усі призначення робить лікар.

Вибір професії залежить від бажання інваліда займатися певною трудовою діяльністю, його інтересів, здібностей і стану здоров’я.

Центр здійснює професійну реабілітацію за такими напрямками:

 1. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення (термін навчання 6 міс.)

2. Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних (термін навчання 6 міс.)

3. Швачка (термін навчання 3 міс.)

4. Водій категорії “В” (термін навчання 3,5 міс.)

5. Перукар (термін навчання 6 міс.)

6. Манікюрник (термін навчання 3,5 міс.)

7. Педикюрник (термін навчання 3,5 міс.)

Після закінчення навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка.

Умови зарахування до Центру та організація реабілітаційного процесу проводиться відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 №80

Для оформлення НАПРАВЛЕННЯ в Центр на комплексну реабілітацію, зазначені нижче документи (по 2 копії) занести в міське Управління праці та соціального захисту населення.

Перелік документів на комплексну реабілітацію:

 1. Індивідуальна програма реабілітації інваліда (із позначками “ПОКАЗАНО. РЕАБІЛІТАЦІЇНІ ЦЕНТРИ” у розділах 1. “Медична реабілітація (відновна терапія, медичне спостереження)” 2. “Психолого-педагогічна реабілітація” 3. “Фізична реабілітація” 6. “Фізкультурно-спортивна реабілітація” 7. “Соціальна та побутова реабілітація”
 2. Виписка з амбулаторної карти 027/о
 3. Паспорт/свідоцтво про народження
 4. Код ІНН
 5. Паспорт та код ІНН батька/мати (для неповнолітніх)

Строк реабілітаційного процесу визначається реабілітаційною комісією за результатами установлення індивідуальних потреб Особи з інвалідністю та не може перевищувати 30 календарних днів на рік.

Перелік документів на комплексну реабілітацію з професійним навчанням:

 1. Індивідуальна програма реабілітації інваліда (в розділі 4 “Професійна реабілітація” зазначається обрана професія)
 2. Виписка з амбулаторної карти 027/о
 3. Паспорт
 4. Код ІНН
 5. Документ про освіту

Перелік документів на комплексну реабілітацію з професійним навчанням “Водій категорії “В” (від 18 років):

 1. Індивідуальна програма реабілітації інваліда (де в розділі 4 зазначено “Водій категорії “В”)
 2. Сертифікати: нарколога, психіатра (зробити по 2 копії)
 3. Медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом № 083/о
 4. Виписка з амбулаторної карти 027/о
 5. Паспорт
 6. Код ІНН
 7. Документ про освіту
 8. Фото – 6 од. (3,5х4,5) без куточка з фотосалону.

У разі потреби в наданні Особі з інвалідністю послуг із професійної реабілітації, строк реабілітаційного процесу визначається відповідно до затверджених в установленому порядку навчальних планів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.