«ГОТУЄМО РАЗОМ»

У Державній реабілітаційній установі “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Донбас”, в рамках програми з соціально-побутової реабілітації “ГОТУЄМО РАЗОМ» відбувся кулінарний майстер-клас з приготування українських вареників. Кулінарне заняття пройшло традиційно в спеціально адаптованій під ерго-терапевтичну кімнату кухні центру.
 
Під час приготування організатор культурно-дозвіллєвої діяльності розповіла слухачам історію і традиції виникнення вареників.
Вареники з давніх-давен вважаються українською національною стравою. Ці вироби з тіста оспівані в народних піснях, описані в казках та згадуються у віршах. В Україні ця страва настільки прижилася, що стала візитною карткою. Вареники готують по всій країні, для тіста використовують не тільки пшеничне, а й гречане та житнє борошно. А різноманіття начинок для тіста перевищує цифру 30.
Зі слухачами готували вареники з картоплею і цибулею. Своїм домашнім рецептом поділилася слухачка групи «Швачка» Вікторія Рашевська, вона розповіла як зробити заварне тісто і показала декілька способів ліплення вареничків.
Для відновлення найважливіших функцій і навичок у людей з інвалідністю, загублених в процесі хвороб, фахівці ДРУЦКРОІ «Донбас» застосовують елементи ерготерапії.
Для приготування начинки з картоплі і цибулі фахівці центру вчили слухачів користуватися ерготерапевтичними приладами. Слухачам готувати стає легше і простіше, у них зміцнюються м’язові тонуси, покращуються координаційні здібності.
Поки тісто «відпочивало» традиційно пограли в цікаві ігри. Під час ігротерапії слухачі вчилися розвивати уяву, кмітливість, артистизм, навички комунікації.
Ліпити вареники було не лише весело, а й корисно для пальчиків.
Радісно, що батьки діточок також проявляли активність у приготуванні і допомагали діточкам у ліпленні вареників. Слід відмітити, що такі заняття згуртовують, вчать спілкуванню, а також слухачі розкривають вміння та навички приготування їжі.
Українські вареники вийшли дуже смачні! Слухачі були задоволені кулінарним процесом, а особливо своєю майстерністю!
 

Готувати разом -це завжди весело і смачно!

Вам також може сподобатися ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.